تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
در گفتگو با اقتصاد ۲۴ تاکید شد؛

هزینه تولید خودرو در ایران بسیار کمتر از قیمت کارخانه است/ اگر تولید خودرو توجیه اقتصادی ندارد چرا اصرار بر تولید بیشتر دارید؟!

تحلیلگر مسائل صنعت خودروسازی کشور معتقد است؛ اگر تولید برای خودروساز داخلی توجیه اقتصادی ندارد چرا هر روز بر تولید بیشتر اصرار می‌کنند و ولنگاری اقتصادی را با گزارش‎های غلط مالی پوشش می‌دهند؟!

خودروسازیاقتصاد۲۴ - با سناریوی هر سه ماه یکبار گرانی قیمت خودرو، تردید‌ها برای عدم شفافیت قیمت محصولات تولیدی توسط خودروسازان بیشتر می‌شود و نگرانی استفاده از جیب مردم برای تقویت صنعت خودروسازی بیشتر می‌شود.

خودروسازان به هر بهانه‌ای به دنبال راهی برای افزایش قیمت محصولات خود هستند که با توجه به گرانی بیش از انتظار و قدرت مالی، از سبد خانوار‌ها در حال خروج است و بازار جدید پرسودی را برای دلالان فراهم کرده است.

در حالی خودروسازان از زیان‌های هنگفت خود طی سال گذشته تاکنون سخن می‌گویند که عدم تحویل به موقع خودرو‌ها از یک سو و افزایش شدید قیمت‌ها که نتیجه عدم تحویل خودرو و ریزش ارزش پول و هجوم سرمایه گذاران از سوی دیگر بود، مشکلات متعددی را برای مشتریان واقعی و مصرف کنندگان ایجاد کرد.

صنعت و بازار خودرو از همان آغازین روز‌های پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و برجام، در مسیر بحران و التهاب افتاد و شرایط به شکلی پیش رفت که افت تولید و رشد قیمت رکورد‌هایی سنگین را به ثبت رساندند.

امروز بازار خودرو نیز با التهابی شاید بی‌سابقه مواجه شد و فنر قیمت‌ها باز شد تا دست بسیاری از مشتریان ایرانی از خرید کوتاه بماند. هرچند گمان می‌رفت با توجه به انفجار قیمتی، تقاضا برای خرید خودرو به شدت افت کند، با این حال دلال‌ها و واسطه‌گران به نوعی جای خالی مشتریانی را که قدرت خرید خود را از دست داده بودند، پر کردند.

با این وجود پیش‌بینی می‌شود بازار خودرو همچنان به سمت بحرانی جدی در تقاضا برود و خودروسازان با مشکل فروش مواجه شوند.

در این بین، اگرچه به گفته خودروسازان قیمت خودرو‌های داخلی در مقایسه با گرانی مواد اولیه و تولید همچنان پایین است، با این حال هنوز خرید حتی ارزان‌ترین محصولات برای بسیاری از مشتریان مقدور نیست. به‌عنوان مثال، تیبا دو با وجود آنکه ارزان‌ترین خودرو حال‌حاضر بازار به شمار می‌رود، اما هنوز هم قیمتی معادل ۷۷.۸۰۰.۰۰۰ میلیون تومان (در کارخانه) و افزون بر ۱۳۵.۰۰۰.۰۰۰ (در بازار) دارد؛ بنابراین خیلی‌ها امکان ورود به بازار را نخواهند داشت.

نکته جالبی که نظر مردم را به خود جلب می‌کند جهش قیمت ها در کارخانه‌های خودروسازی است و همواره جای این سوال باقی است که آیا این رقم‌های اعلامی از سوی خودروساز واقعی است؟!

پوشش فساد اداری با ارائه گزارش‌های زیان‌ده تولید خودرو

فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با اقتصاد ۲۴ در پاسخ به این سوال که چه فرقی بین قیمت تمام شده محصولات داخلی با درج قیمت نهایی از سوی کارخانه وجود دارد می‌گوید: برای راستی آزمایی چنین موردی ما چاره‌ای جز رجوع به صورت‌های مالی نداریم و باید به آن احترام بگذاریم و قبول کنیم که درست است؛ یعنی علیرغم اینکه ایرادات بسیاری به آن وارد است به خصوص بعد از پرونده آقای جمالی، چون دیگر صورت‌های حسابرسی شده قابل اعتماد نیستند و اینکه ۲۰ هزار ماشین با یک چهارم قیمت فروخته شده و حسابرس متوجه نشده و در گزارش نیاورده است، ولی ما مجبوریم به آن رجوع کنیم و فعلا چاره‌ بهتری نداریم.

وی ادامه داد: صورت‌های مالی شرکت‌ها نشان می‌دهد فاصله‌ معنی داری بین قیمت فروش کارخانه و قیمت بازار وجود دارد و همچنان قیمت مواد کارخانه های تولید خودرو به حدی پایین است که در صورت‌های مالی شاهد سود عملیاتی هستیم و حاشیه سودی بالایی را نشان می‌دهد.


بیشتر بخوانید: قیمت خودرو از کارخانه تا بازار، شرایط را برای فساد و رانت آماده کرده است/ بلاتکلیفی مردم در بازار خودرو


زاوه یادآور شد: اما نهایتا آنچه در صورت‌های مالی شرکت‌ها که منتشر می‌شود، قابل رویت و پیگیری است، این است که سایر هزینه‌ها، جمع استهلاک سرمایه گذاری‌های بی منطقی که در این شرکت‌ها صورت می‌گیرد به همراه هزینه‌های مالی سبب می‌شود این شرکت‌ها نهایتا به جای سود عملیاتی، ضرر عملیاتی دهند.

این تحلیلگر بازار خودرو ادامه داد: موردی که مردم در مورد این شرکت‌ها باید تفسیر کنند این است که معیار سود و زیان شرکت‌ها، صورت حساب‌های مالی باشد نه فقط قیمت مواد تمام شده‌ یک محصول خاص. البته حرف مردم هم درست است یعنی در واقع این صورت حساب‌های مالی ناشی از سوء مدیریت منفی است نه ناشی از ارزان فروشی شرکت‌ها.

وی تاکید کرد: به همین دلیل می‌توان گفت این گزاره مطرح شده تا حدی درست است؛ یعنی قطعیت در درست و نادرستی آن وجود ندارد، درست بودن این مطلب از این لحاظ که بله هزینه مواد حتی زیر قیمت دستوری و اصل صورت مالی است و غلط بودن این مسئله هم در این است که سایر هزینه‌هایی که شرکت‌های خودروساز می پردازد می‌تواند به عنوان هزینه‌ غلط محسوب شود.

زاوه ادامه داد: امروز آمار‌های ارائه شده توسط خودروسازان مربوط به هزینه‌ها، مورد قبول حسابرسی و دارایی واقع شده و به عنوان هزینه پذیرفته اند و همه تاکید دارند که خودروساز در حال پرداخت زیان است و در واقع زیر بهای تمام شده در حال  فاکتور فروشی هستند، اما واقعیت چیز دیگری است!

این کارشناس صنعت خودرو می‌گوید: در مورد تولید تمامی محصولات خودروسازان داخلی کم و بیش این موضوع مطرح است یعنی تقریباً محصولی وجود ندارد که شرکت قیمت فروش آن را زیر بهای مواد اولیه مصرفی تعیین کند، ولی در عین حال محصولی وجود ندارد که هزینه‌ ولنگاری اقتصادی را در داخل خودروسازی سود محصول پوشش دهد؛ در واقع به صورت خلاصه این است که حتما قیمت فروش بالاتر از مواد تولید خودرو است.

نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
علی حوری
1
11
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
فقط خجالت بکشید همتون
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
1
7
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
ای کاش جای اینکه دنبال خودکفا شدن تو همه چیز باشیم. وارد کنیم به مردم یاد بدیم درست استفاده کنن. صنعت خودروسازی ما نه تا حالا به جایی رسیده نه از این به بعد خواهد رسید.
Iran, Islamic Republic of
محمد
0
6
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
خجالت نمیکشی
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
5
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
باید بنویسین صنعت دلالی نه خودرو سازی
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
4
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
خب خیانت درساخت ماشین خودروسازها انشالله خودشون درآخرت سزای خیانتشان ببینند.
Iran, Islamic Republic of
حسن
0
7
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
خدایا از تقصیرات این دوابر قدرت داخلی یعنی ایران خودرو وسایپا نگذر .
Iran, Islamic Republic of
علی
1
2
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
اول اینکه پیش فروشها کلن باید بر داشته بشه و فروش نقد از سوی خودرو ساز به بازار ممنوع بشه خود خودرو ساز داره خودرو میفروش با قیمت بازار پس همش زیر سر خودشان هست حرفی نیست حال پس بیاید کلم فروشها را فقط به صورت قرعه کشی بفروشند هر خودرویی که تولید میشه تو ایران خودرو از هر نوع با روش قرعه کشی فروخته بشه با قیمت کارخانه فساد جلوش گرفته میشه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
سلام برکت درش نیست نزدی تو دهانشون
دو سانت بر ماشین ازاف کن
فرق قطعه را میفهمی
Iran, Islamic Republic of
حامد
0
0
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹
سلام دوستان با احترام به تمامی نظرات
تنها زمانی میتوان ازاین اوضاع نابسامان که گریبان گیرتمام ملت شده درامدکه درهای مملکت روبازکنیم به روی کشورهای دیگرچیزی که مسلم هستش این دوخودروسازجوابگوی نیازهای
کشوربزرگی مثل مانیستن میبایست حتی شده خودروهای دست دوم خارجی که قیمتی درحدودهمین قیمتها دارند وارد کنند که عطشی که دربازارهستش روفروکش کرد
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹
ملت تاوان چه چیزی روباید بدن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹
مردحسابی چطوره تو کشورهای اروپایی که هزینه ها بیشتر از ايران هست ماشین را با همین دلار ویورو درست می کنند چطور ارزانتر از ایرانه سود هم می برند شما داریدضرر می کنید واقعا که
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
1
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹
چرا حرف درست من نمی‌زنی
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
0
0
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹
نون دونی زدن واسه خودشونو اطرافیانشون.... جیب خالی ملت زدن نداره
دولت بی تدبیر اینجوری کسری بودجه خودشو جبران میکنه
ن دست مافیای خودرو تو کاره ن دلال ن سلطان خودرو
کاره خوداین دوشرکت بزرگواره به دستور دولت تمام.
Iran, Islamic Republic of
...
0
0
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹
به نظر من هیچی نگیم بهتره. اخه مگه میشه از خدا شکایت کرد اینها فکر میکنن خدا هستن و هر کاری بخوان میکنن و کاری از کسی بر نمیاد پ لطف کنید خودتون اذیت نکنید دستتون به جای نمیرس
Iran, Islamic Republic of
بی نام
0
0
پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹
به نظر شما کسی حریف ایران خودرو ایران میشه. نه واقعا نمیشه وقتی همه ... باید شکایتشون به کی برد بی نتیجه است وقتی اقای رییس رئیس قوه قضایی هم حریفشون نشد ما میخوایم چکار کنیم
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

ایران و آمریکا در سال ۱۴۰۰ با یکدیگر توافق می‌کنند!

فیلم/ افشاگری مقام اقتصادی در مورد ورود ۷۰۰ پورشه به نام یک پیرزن

پرداخت مالیات بر درآمد در مناطق آزاد بعد از معافیت ۲۰ ساله

روحانی: دلیل حمله عراق به ایران محاسبات اشتباه بود

فیلم/ بالاخره بعد از ۴۰ قسمت سریال «دل» تمام شد!

این مرد به ۱۰۰۰ نفر کمک کرد سیگار کشیدن را ترک کنند!

پیاده روی کدام قسمت بدن را لاغر می کند؟

محسن افشانی جن‌زده شد! + عکس

آخرین آمار جهانی کرونا امروز چهارشنبه ۲ مهر ۹۹

مدیرعامل استقلال دست به عصا شد +عکس

کوچ دانش آموزان مدارس غیردولتی به دولتی/ ماجرای تذکر به قالیباف در ماجرای برگزاری کنکور/ ۳.۷ میلیون دانش‌آموز موبایل و اینترنت ندارند

طلای جهانی در یک قدمی ورود به کانال جدید

دو تابعیتی بودن وزیر پیشنهادی صمت کذب محض است

انتقاد تند مسیح مهاجری از حذف نام آیت الله هاشمی از تاریخ دفاع مقدس

قیمت گوشی‌ های وان پلاس 8T فاش شد

آماری که می‌گوید استقلال امشب برنده است

معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه ممنوع شد

متقاضیان مسکن ملی ۱۵ روز مهلت دارند

دستگاهی که کرونا را از ۱۰۰ متری تشخیص می‌داد چه شد؟

تخم مرغ در صدر افزایش قیمت‌ها +جدول

کاربران iOS 13 به‌سرعت در حال کوچ به iOS 14 هستند

جزئیات تحویل خودروی دناپلاس به روایت نمایندگان مجلس

پیش نمایش رسمی از ابرخودرو پژو لمان معرفی شد + عکس

واگذاری ها، زخم کهنه اقتصاد

بی وای دی سانگ پلاس معرفی شد + عکس

شهرداری تهران به سمت شهرفروشی می‌رود؟

نکات مهم از بازی پرسپولیس در لیگ قهرمانان

نسدل جدید بی ام و M3 و M4 معرفی شدند+ عکس

تئوریسین‌های اخلالگر‌ ارز

بهره برداری از ۸۸ واحد مسکن محرومان در منطقه آزاد ماکو

خرج چند میلیونی ترحیم مجازی

روبات ها متهم به صف سازی در بورس

میترا استاد با اسلحه نجفی کشته نشده است!

افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری +جدول

پای نهادهای نظارتی به گمرک بازشد

هجوم مردم انگلیس به فروشگاه‌ها از ترس موج دوم کرونا

افزایش فروش قسطی موبایل