تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹
قدمت محله باغ فیض، پشت دیوارهای سیمانی آپارتمان­ها؛

سریع انتخاب کنید، که ارزانتر بخرید

شرایط فعلی اقتصاد کشور ما، تصمیم گیری برای خرید و فروش دارایی ملکی را بسیار دشوار کرده. چرا که هنگام فروش ملک، قیمت ها با زمان خرید خانه ای دیگر تفاوت پیدا می کند و اگر این املاک در مناطق گران قیمت شهرها باشد، این جابجایی هزینه بسیار زیادی برای متقاضی خواهد داشت.

خرید و فروش مسکن

اقتصاد۲۴ - تورم اقتصادی حاکم در کشور، اهمیت افزایش سرعت تصمیم گیری خرید و فروش ملک را دوچندان کرده و به همین دلیل، باید فعالان حوزه املاک، فعالیت خود را تخصصی تر کرده تا متقاضیان ملکی بتوانند سریع تر به نیاز خود برسند. افزایش فعالیت مشاورین، علاوه بر اینکه به رونق کسب و کار خودشان کمک می کند، بازار مسکن را نیز به تحرک واداشته و در نهایت به افزایش تولید مسکن منجر خواهد شد.

این مهم مدتی است با ورود تکنولوژی روز دنیا به صنف مشاورین املاک، توسعه یافته و علاوه بر کمکی که به مشاورین املاک می­کند، باعث ایجاد شفافیت در بازار مسکن شده و اقتصاد مسکن را نیز بهبود می بخشد. از طرفی، فعالیت در بسترهای هوشمند ملکی، شرایطی فراهم کرده تا متقاضیان بتوانند با دید بازتری، در میان فایل های متعدد آماده واگذاری، انتخاب ملکی خود را انجام داده و به خانه رویایی خود برسند.

این مهم در بخش فروش مسکن نیز کمک شایانی به کاربران کرده است. به طوری که مالکان با بررسی قیمت های بازار، قیمتی متناسب با ملک خود را پیشنهاد می دهند و به این صورت یک معامله ملکی موفق انجام می گیرد. در این معاملات ملکی هر چه سرعت فرآیند تصمیم گیری و عقد قرارداد افزایش یابد، ثمره آن برای دوطرف بیشتر خواهد بود.

افزایش سرعت در انتخاب ملک، با استفاده از تکنولوژی

در این راستا مجموعه ای دانش بنیان به نام اینپین توانسته با بهره گیری از هوش مصنوعی، بستری ایجاد کند تا مشاورین املاک، مالک و متقاضی، بتوانند با هم ارتباط برقرار کرده و علاوه بر انتشار فایل و کمک به پیدا کردن خانه مورد نظرمخاطبان، مالکان و مشاورین را نیز برای فروش و واگذاری ملک خود در زمان مناسب یاری می رساند.

خرید و فروش مسکن

به اینصورت متقاضی نیازها و شاخصه های مهم خود برای انتخاب را، در سامانه اینپین وارد کرده و هوش مصنوعی به دنبال خانه مورد نظر مخاطب می گردد. از سوی دیگر اینپین مشخصات مورد نیاز متقاضی را برای مشاورین فعال در منطقه ارسال می کند تا در نهایت خانه رویایی مخاطب پیدا شود. این سامانه هوشمند، افزایش آگاهی ملکی و فعالیت تخصصی مشاورین املاک را برای بازار مسکن کشور به ارمغان آورده و در تلاش است، این بازار هر روز پویاتر شده و مردم به راحتی و با سرعت بیشتر معاملات ملکی خود را انجام دهند. در ادامه به یکی از مناطق غرب تهران رفته و با بررسی این محله، مخاطبان را نسبت به مشخصات مهم این منطقه آشنا کرده ایم.

خرید و فروش مسکن

باغ فیض، محله ای آرام در شلوغی های غرب تهران

در میان ترافیک و تردد مردم در خیابان اشرفی اصفهانی و محله های اطرافش، منطقه ای نسبتا خلوت، با کوچه و خیابان های پهن وجود دارد که به واسطه وجود باغات متعدد در طهران قدیم، نام آن را باغ فیض گذاشته اند. باغ‌فیض در شمال‌غرب تهران واقع شده و به دلیل وجود قنات و چشمه های گوارا، آب و هوای مطبوعی دارد.

هسته اولیه شکل گیری محله باغ فیض، روستایی در آن منطقه بوده که طبق سرشماری سال ۱۳۳۵ شمسی، حدود 340 ساکن داشته. درآن زمان مرکز اصلی باغ فیض در محل کنونی مجتمع تجاری تیراژه، به نام شاهک بوده و ساکنین آن، زمین هایی داشتند که محدوده باغ فیض را شامل می شده است.

اصالت و قدمت باغ فیض، پشت دیوارهای سیمانی نهفته است

به مرور زمان، این روستا توسعه یافت و مردم از نقاط مختلف به این منطقه آمدند. ساختار روستایی باغ فیض در دهه ۳۰ از بین رفت و کم کم به یکی از محله های شهر تبدیل شد. این روند از دهه ۳۰ تا اوایل دهه ۸۰ با روند یکنواختی ادامه داشت. لازم به ذکر است از این قدمت۵۰ ساله، به دلیل تغییرات بافت شهری باغ فیض، اکنون بخش اندکی باقی مانده است.

مدنظر داشته باشید هنوز هم می توان ساختمان هایی با معماری قدیمی یا باغی پنهان، پشت دیوارهای سیمانی برج ها و آپارتمان های برافراشته شده در این محله پیدا کرد. این بناها، بیانگر قدمت و اصالت این محله است و حفظ آنها اندکی به ماندگاری قدمت و اصالت این منطقه کمک می­ کند.

در این راستا، ابتدای دهه ۸۰  که مرکز تجاری و تفریحی تیراژه را هم در آن زمان ساختند، محله باغ فیض دستخوش تغییرات فراوانی شد. از این رو مشخصه هایی که طی نیم قرن گذشته تقریبا ثابت مانده بود، به یکباره تغییر کرد. ساختمان‌های قدیمی تخریب شدند، درختان باغ‌ها قطع شده و بافت قدیم، به مرور در میان برج‌ها گم شد. به همین صورت با افزایش ساخت و ساز، مردم زیادی اقدام به خرید آپارتمان در باغ فیض کردند و به مرور جمعیت این محله افزایش یافت.

در ادامه این توسعه شهری، باغ ها به مرور تفکیک و قطعه بندی شدند و جایشان را برج‌ها و ساختمان‌های نوساز دادند. این روند تا پیش از ورود صنعت ساختمان به بحران و رکود، ادامه داشت و یکی از مناطق تهران که بیشترین ساخت وساز را تجربه کرد باغ فیض بود.

قیمت خرید آپارتمان در باغ فیض و نوسانات آن طی 5 سال اخیر

سالهای متمادی منطقه 5 تهران همیشه بیشترین معاملات ملکی را ثبت می کرد. این نشان دهنده استقبال مردم برای سکونت در محله های این بخش تهران است. باغ فیض نیز یکی از پرتقاضاترین این محله ها به شمار می­رود؛ که قیمت آن در 5 سال اخیر دستخوش تغییرات بسیاری شده است.

ابتدای سال 94 خرید آپارتمان در باغ فیض با مبلغ متری 4 میلیون و 200 هزار تومان امکان پذیر بود. این نرخ تا پایان سال 95 به 5 میلیون تومان رسید که می توان گفت عادی و همسو با تورم بود. اما سال 96 اینگونه طی نشد و از ابتدا تا انتهای آن، خرید آپارتمان در باغ فیض متری 3 میلیون تومان گرانتر شد.

نکته قابل توجه این است که اگر تا دوسال پیش شخصی ادعا می کرد، قیمت خرید آپارتمان در باغ فیض به بیش 30 میلیون تومان هم می رسد، صحبتهایش به عنوان شوخی در نظر گرفته می شد. اما شوربختانه این اتفاق افتاد و آغاز این صعود قیمتها سال 97 بود. به طوری که اسفند ماه 97 قیمت ها دوبرابر شده و به 14 میلیون تومان رسید. اما طولی نکشید که این نرخ نیز ثابت نماند و افزایش ناباورانه قیمت خرید آپارتمان در باغ فیض، در سال  98 آغاز شد.

به این صورت از ابتدا تا انتهای سال 98 هر متر مربع ملک مسکونی در این محله 8 میلیون تومان گرانتر شد و به نزدیک22 میلیون تومان رسید. گفتنی است این افزایش قیمت ها تا پایان شهریور ماه 99 ادامه داشت و هم اکنون خرید آپارتمان درباغ فیض با کمتر از 30 میلیون تومان امکان پذیر نیست.

اجاره آپارتمان در باغ فیض

این منطقه را می توان یکی از بهترین محله ها برای جوانان دانست. چراکه آپارتمان های متعدد و کوچک در محله ای که با مجتمع های تجاری و تفریحی مجاور است، می تواند گزینه مناسبی برای اجاره باشد. از این رو متقاضیان زیادی برای اجاره خانه در باغ فیض وارد سامانه اینپین شده و در سریع ترین زمان به هدف خود رسیدند.

استقبال خانواده ها از اجاره آپارتمان در باغ فیض نیز به دلیل قیمت مناسب این محله، به نسبت جایگاه اجتماعی و آرامش این منطقه است. شما هم اگر خواهان خرید یا اجاره املاک در هرنقطه از کشور هستید، می توانید با مراجعه به سامانه اینپین و واردکردن نیازهای ملکی خود، با انبوهی از پیشنهادهای موجود در اینپین مواجه شوید. برای این کار کافی است واژه “inpin” را در نوار جستجوی مرورگر خود وارد کنید.

پلتفرم هوشمند جستجوی ملک: https://www.inpinapp.com 

 

 

ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی‌ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

غدیر تداوم خط نبوت است

شهرام کاشانی درگذشت + بیوگرافی

سرنوشت گوگل ملی چه شد؟

واکنش تند علی کریمی به طرح صیانت اینترنت

ادعای موافقت دولت جدید با طرح اینترنتیِ مجلس

حریرچی: ۹۲ درصد افراد بستری شده، واکسن نزده‌اند

خودکشی دختر تهرانی با افشای رازش با مرد متاهل!

قانون جدید کارت به کارت

عکس‌های برهنه زنان برای مرد لباس فروش دردسر شد

استوری هدیه تهرانی خطاب به حسن روحانی

همسر کورک: ایرانی‌ها به من گفتند فاحشه!

فاطمیون: هیچ برنامه‌ای برای مبارزه با طالبان نداریم

خداحافظی گزارشگر دوست داشتنی روی آنتن تلویزیون

لباس حسرت برانگیز شیلا خداداد در مراسم عروسی + عکس

ساپورت چسبان الناز حبیبی در ساحل دریا جنجالی شد + عکس

قیمت گوشی سامسونگ، شیائومی و نوکیا + جدول

امکان انتخاب محل و زمان ‎واکسیناسیون فراهم شد

فیلم/ روش شگفت‌انگیز ژاپنی‌ها برای خنک کردن پارک‌ها در تابستان

قیمت خودرو‌های پارس خودرو

آخرین وضعیت رامبد جوان پس از ابتلا به کرونا

افزایش تراکم مو با چند روش خانگی

فیلمی دیده نشده از قدرت سیل در چین

با عوارض خطرناک مصرف کره آشنا شوید

طرح ضد اینترنت مجلس، هرج و مرج ایجاد می‌کند

زندانیان آبان ۹۸ به خانه برمی‌گردند

هشدار درباره طرح جنجالی مجلس

فیلم/ سلفی تاریخی مریخ نورد ناسا با دوربین رباتیکی

آیا نانوایی‌ها ناچار به تعطیلی شدند؟

فیلم/رعایت نکردن ساده‌ترین پروتکل‌های بهداشتی در مجلس

درگیری مرزی تازه میان ارمنستان و آذربایجان

جهش خیره کننده قیمت نفت

دولت ۵۰ هزارمیلیارد تومان به صنعت برق بدهکار است!

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

واکنش کاربران به مصوبه امروز مجلس

رمز ارز بهترین راهکار ایران برای تجارت در تحریم

محدودیت‌های برق تا پایان مرداد ادامه دارد

مصاف ماسک با آیفون