پایگاه خبری، تحلیلی اقتصاد24

پیش بینی وضعیت بازار مسکن پس از انتخابات

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با پیش بینی وضعیت بازار مسکن بر ضرورت کنترل بازار و قیمت کالا‌های اساسی و توجه به وضع معیشت آحاد جامعه به خصوص کارگران تاکید کرد.

دردسر اجاره نشین‌ها از افزایش افسارگسیخته اجاره‌بها

بازار رهن و اجاره امسال کمی متفاوت از حداقل چند سال گذشته است. جهش قیمتی مسکن طی سال‌های اخیر در بازار خرید و فروش، طبیعتا بازار رهن و اجاره را هم تحت‌تاثیر قرار داد. افزایش افسارگسیخته اجاره‌بها در سال‌های گذشته دردسر زیادی برای بخش قابل‌توجهی از اجاره‌نشین‌ها ایجاد کرد.
وضعیت بازار آپارتمان‌های نقلی پایتخت

وضعیت بازار آپارتمان‌های نقلی پایتخت

در شرایطی که بازار معاملات مسکن در وضعیت رکود سنگین به‌سر می‌برد، بیشتر متقاضیانی که این روز‌ها برای خرید آپارتمان در بازار در حال جست وجو و بازدید از فایل هستند، متقاضی واحد‌های مسکونی نقلی هستند.
ارزان‌ترین اجاره بها در شمال تهران چقدر است؟

ارزان‌ترین اجاره بها در شمال تهران چقدر است؟

نرخ اجاره مسکن در چند سال گذشته در کنار افزایش قیمت مسکن، افزایش داشته است و نه تنها خریداران که البته بسیاری از مستاجران را از پایتخت رانده است.

افزایش دوهزار میلیاردی وام مسکن بازنشستگان

مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: به منظور رفاه حال بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی به افراد فاقد مسکن، تسهیلات مسکن پرداخت می شود.
دریافت کد رهگیری برای تمامی معاملات مسکن الزامی شد
معاون وزیر راه و شهرسازی؛

دریافت کد رهگیری برای تمامی معاملات مسکن الزامی شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا از سال گذشته دریافت کد رهگیری برای تمامی معاملات مسکن الزامی شده و مجلس هم در روزهای اخیر این موضوع را مصوب کرده که فقط منتظر تایید شورای نگهبان است.

افزایش ۳۰ درصدی اجاره خانه

مرکز آمار ایران، آخرین اطلاعات مربوط به تغییرات شاخص اجاره‌بهای مسکن در زمستان ۹۹ را اعلام کرد.

قیمت آپارتمان در تهران؛ فروردین ۱۴۰۰

قیمت آپارتمان در تهران با عمر بنای بین یک تا ۱۵ سال را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید.
به شرط استفاده از فناوری‌های نو؛

وام ساخت مسکن تا ۴۵۰ میلیون تومان افزایش یافت

 عضو هیات عامل بانک مسکن گفت: تسهیلات ساخت در تهران و کلان‌شهرها تا ۴۵۰ میلیون تومان و در بافت فرسوده به ۳۰۰ میلیون تومان به شرط استفاده از فناوری‌های نو افزایش یافت.
قیمت خانه در تهران ۲ برابر متوسط کشور
مقایسه قیمت مسکن در پایتخت با کل کشور؛

قیمت خانه در تهران ۲ برابر متوسط کشور

مقایسه هزینه اجاره و خرید مسکن در تهران با سایر نقاط کشور نشان می‌دهد هزینه مسکن در تهران حداقل ۲۰۰ درصد گرانتر از متوسط کشوری بوده و این اختلاف همچنان رو به افزایش است.