تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۰۸ آبان ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۲۹ نظر
در گفتگو با اقتصاد ۲۴ بررسی شد؛

مجلس از دست زدن به اموال سازمان تامین اجتماعی کوتاه آمد/ برای محرومان، از جایی غیر از پول بازنشستگان هزینه کنید

روسای کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران و اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری معتقدند: دولت و مجلس اگر قصدشان حمایت از محرومان و اقشار آسیب پذیر است به فکر هزینه کردن از جایی غیر اموال سازمان تامین اجتماعی باشند.
مجلس از دست زدن به اموال سازمان تامین اجتماعی کوتاه آمد/ برای محرومان از جایی غیر از پول بازنشستگان هزینه کنید
اقتصاد۲۴ - واکنش به موقع کارگران بازنشسته تامین اجتماعی جواب داد و مجلس عقب نشست؛ اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومانی که برخی نمایندگان مجلس برای آن کیسه دوخته بودند حالا سرجای خود باقیمانده است تا سازمان تامین اجتماعی طبق توافق قبلی آن را بابت اجرای قانون متناسب‌سازی مستمری‌بگیرانش خرج کند.
 
مابین تعطیلی‌های هفته گذشته شنیدن یک خبر برای جمعیت ۳.۵ میلیون نفری مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی سخت گران آمد و مثل خوره به جانشان افتاد؛ شماری از نمایندگان مجلس ناگهان طرح پیشنهادی برای قانون بودجه سال ۹۹ را مطرح کردند که اگر تبدیل به قانون می‌شد یک بار دیگر اجرای پرونده متناسب سازی مستمری‌های بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی به تعویق می‌افتاد و باعث می‌شد تا تنها دلخوشی نیم‌بند این گروه از بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به کابوسی ادامه دار تبدیل شود.
 
نیازی به گفتن نیست که چطور دولت و مجلس راضی شدند تا بعد از ۱۲ سال، ۳۲ هزار میلیارد تومان از مطالبات معوقه سازمان تامین اجتماعی را بابت متناسب سازی مستمری‌های بازنشستگی این سازمان اختصاص یابد؛ هرچند نتیجه این کار با توقع و انتظار بیمه شدگان مشمول فاصله معناداری دارد و خیلی از مستمری بگیران با مقایسه دخل و خرجشان نارضایتی خود را از این مسئله آشکارا اعلام می‌کنند. بالاخره هرچه هست با این کار دولت و مجلس یکبار دیگر مستمری‌های سال ۹۹ کارگران بازنشسته افزایش یافته و تازه قرار است از این پس تمامی افزایش‌های آینده نیز بر مبنای این افزایش آخر صورت بگیرد.
واضح است که در این شرایط ایجاد هر نوع محدودیت در دسترسی سازمان تامین اجتماعی به مطالبات تازه اعاده شده می‌تواند تراز مالی این سازمان را طوری تغییر دهد که روند پرداخت تمامی افزایش‌های تازه اعمال شده مستمری‌ها را به طور جدی با اخلال روبرو کند و این اتفاقی بود که بی بروبرگرد می‌افتاد اگر نقشه خطور کرده به ذهن برخی مجلسی‌ها عملیاتی می‌شد.
 
براساس این تصمیم از دستور کار خارج شده، قرار بود ۱۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی میان عموم اقشار آسیب پذیر جامعه تقس شود تا تاب‌آوری این بخش از جامعه در برابر شرایط ناگوار اقتصادی پیش‌‌رو تقویت شود؛ اقدامی هرچند با نیت خیرخواهانه، اما مغایر با روح قانونی که تاکید دارد سازمان تامین اجتماعی یک موسسه عمومی غیر دولتی است و غیر از بیمه شدگانش شخص دیگری نمی‌تواند از عواید ناشی از آن استفاده بکند؛ فراگیری جمعیت بیمه شدگان این سازمان به معنی آن نیست که هرکسی بتواند از اموال و امکانات این سازمان به نفع خود استفاده کند و شباهتی که میان عنوان این سازمان با اصل ۲۹ قانون اساسی وجود دارد دلیلی نمی‌شود تا دولت آن را مانند منابع و ثروت‌های ملی اداره کند.
 
البته نمایندگان مجلس یازدهم از زمان شروع فعالیتشان تاکنون به خوبی اثبات کرده‌اند که بلدند برای هر چیزی، طرحی را پیشنهاد بدهند؛ یک طرح برای تهاتر خودروی صفر کیلومتر با سهام عدالت متعلق به خانوار‌های دهک پایین جامعه، یک طرح در مورد تغییر یارانه‌های نقدی و سهمیه بنزین، یک طرح درباره توزیع رایگان زمین میان اقشار آسیب پذیر و حالا هم یک طرح برای جرح و تعدیل طلبی قدیمی که قرار است دولت آن را به صورت مشروط به سازمان تامین اجتماعی بازپرداخت کند.
 
هرچه بود علنی این پیشنهاد در همان ابتدا واکنش شدیدی تشکل‌های صنفی کارگری بازنشسته را به دنبال خود داشت؛ از اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گرفته تا مسئولان کانون‌های بازنشستگی تامین اجتماعی، همه و همه علیه این تصمیم نمایندگان مجلس یا بیانیه دادند و یا دست به افشاگری زدند؛ نتیجه این واکنش سریع و برق‌آسا همانی بود که معترضان می‌خواستند؛ نمایندگان مجلس پا پس کشیدند و بدهی که دولت آن را بابت متناسب‌‌سازی مستمری‌ها به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده بود دست نخورده باقی ماند.
 
علی دهقانکیا و حسن صادقی، روسای کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران و اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در گفتگو‌های جداگانه با اقتصاد۲۴ تاکید دارند که در حال حاضر طلب پرداخت شده سازمان تامین اجتماعی دست نخورده باقی مانده است و قرار نیست در قالب هیچ قانونی بخشی از این طلب ۳۲ هزار میلیارد تومانی کسر شود.
 
این دو فعال کارگری معتقدند: البته دغدغه نمایندگان مجلس هم در حد و جای خود محترم است. بخشی از همین مردمی که قرار است به عنوان اقشار محروم و آسیب پذیر مخاطب حمایت‌ها باشند از میان بیمه شدگان بازنشسته سازمان تامین اجتماعی هستند؛ همان کارگرانی که برخلاف همتایان کشوری و لشگری خود از دسترسی برابری به امکانات مالی و رفاهی برخوردار نیستند، اما باید درنظر داشت که طبق قانون اموال سازمان تامین اجتماعی متعلق به بیمه شدگان سازمان است و احدی غیر از بیمه شدگان شاغل و بازنشسته حق دسترسی به امکانات آن را ندارد، نه اینکه این سازمان متعلق به از ما بهتران بوده و جزیره‌ای جدا افتاده و از بقیه مردم باشد؛ برعکس تاریخ نشان داده که از ما بهتران و تافته‌های جدا افتاده همیشه خط مرزی مشخص با کارگران و بیمه شدگان تامین اجتماعی داشته اند.
 
روسای کانون کارگران بازنشسته شهرستان تهران و اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌افزایند: دولت و مجلس اگر قصدشان حمایت از محرومان و اقشار آسیب پذیر است به فکر هزینه کردن از جایی غیر اموال سازمان تامین اجتماعی باشند. خوشبختانه با اقدامات به موقع توانستیم نمایندگان مجلس را از تصمیمشان منصرف کنیم و این تصمیم هرچند عنوانی دهان پرکن و عامه پسندانه دارد، اما بدعتی غلط است. بنا بر آخرین اطلاعاتی که داریم قرار است نمایندگان مجلس از طریقی دیگر برای حمایت از اقشار محروم تامین اعتبار کنند. البته گمانه‌زنی‌ها بر این است باز هم پای سازمان تامین اجتماعی و مطالبات وصول نشده‌اش از دولت در میان باشد، هرچه هست ۳۲ هزار میلیارد تومان بدهی وصول شده دست نخورده در اختیار سازمان باقی می‌ماند تا بابت همسان سازی مستمری بگیرانی هزینه شود که به صورت پیش فرض ۶۰ درصدشان درآمد در حد حداقل‌ها دارند؛ با این حال هنوز پولی که نمایندگان مجلس می‌خواهند برای حمایت از آسیب پذیر‌ها جمع آوری کنند، محل بحث و نگرانی است و شبهه ناک است.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
علی
1
4
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
سلام سی سال در هلال احمردربدترین شرایط سیل زلزله برف و کولاک وآوارگان عراقی و افغانی و آذربایجان شوروی حوادث طبیعی و غیرطبیعی خدمت تامین اجتماعی جدولی برای حقوق که حقوق مابا۲۰سال خدمت کرده هاست ولی درحکم ۳۰سال زدن مال اضافه کار هم بیمه دادیم اماحقوقی زیرخط فقررابمامیدن دولت مصوب کرددستگاه های اجرایی خدمات رفاهی ومعیشتی نقدی و غیرنقدی رابه بازنشستگان برابرباشاغلین بده هلال احمر به بازنشسته اش هیچ خدماتی اجرانمیکندشمارابه مقدسات پیگیرباشیدتاهلال احمرنیزمثل سایر دستگاه‌های اجرایی به بازنشسته خودش رسیدگی نموده و خدمات رفاهی ومعیشتی رامثل شاغلین به آنان که عمری خدمت کرده آن پرداخت نمایندممنون خداخیرتان دهد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
0
7
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
باسلام خوب خدا را شکر حالا وقتشه که سازمان تامین اجتماعی بازنشستگان مستمری بگیر حداقل را همسان سازی حقوق کنه یعنی حقوق بازنشسته به رده شغلی شاغل همسابقه خود ش برسد مثل بازنشستگان لشگری و کشوری این اندک افزایش حقوق به درد نمیخورد چون کفاف زندگی را نمیدهد لطفا به گوش مسولین برسانید سپاس
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
بازنشسته لشکری هستم باور میکنی بکن هزار تومان زیاد نشده حقوق ما فقط فیلم الکی بود بازی کردن
Iran (Islamic Republic of)
علی شمس
2
1
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
باباماهم ادمیم 2/2/99باز نشسته شده این متناسب سازی تعلق نگرفته مسعلولین محترم به فکر همه باشید که خدا پیغمبر پسندباشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
0
2
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
امیدوارم این بودجه باقیمانده به بازنشستگان حقیقی وکم برخوردار برسه و رئیسان سازمان اونو بین خودشون تقسیم نکنن یا خرج اتینا نکنند وحقوق بازنشستگان تامین اجتماعی رو به کشوریها ولشکریها برسونند واین تبعیض از بین بره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
0
3
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
آقای سالاری نمیدونم میخونی یا نه فقط اینکه شنیدی که میگن نخوری میخورنت.آقای سالاری اگه این پول و تمام و کمال خرج بازنشسته هاتون میکردید و از دلتون ما هم مثل کشوری ها ارامش داشته باشیم الان پولی اظافه نمیومد که هر کی نیاز داشته باشه بخواد به این پول چنگ بزنه و کمال خرج همسان سازی میکردید یاد بگیرید از کشوریها شما تو تامین اجتماعیی هم حداقل حداکثر بگیر میکنید الان چرا باید حقوقی زیر ۳ تومن باشه‌.الان باید کم کم شما یقه دولت و بگیری بقبه بدهیهاشون صاف کنن تا حداقل حقوق مستمری بگیران و بازنشسته های تامین اجتماعی رو ۵ تومن به بالا کنید دولت داره خوبم داره..تا حالا دندون درد گرفتید میدونید هزینش جقدره دارو ویزیت برادرم ام اس داره.آخه چرا اندازه کشوری ها غیرت ندارید.برید خود خود رخبر و ببینید یه فیش حقوقی ببرید بگید ما بتزنشسته هامون ۲ تومن میگیرن دارن خون گریه میکنن دستور اکید بده به دولت واسه بدهیهاش. بسه اینقدر بی تفاوت نباشید‌به حسین قسم کمرمون شکسته.کمک میخوتیم
Iran (Islamic Republic of)
مستمری بگیر
0
5
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
این ۱۷هزار میلیارد که مجلسی ها براش نقشه میکشند رااگه راست میگید هرچه سریع تربه حقوق مستمری بگیر وبازنشسته اضافه کنید که به قول خودتون مجلسی ها هاپولیش نکنند باید حتما سال اینده این کار راانجام بدید؟
United States of America
بازنشسته
0
3
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
سلام مستمریبگیرم، ۳۲ سال سنوات دارم سوال ۹۸ بازنشسته شدم تازه حقوقم شده ۳۷۰۰ بخدا همسانسازی اشتباه شده... بررسی کنونی دوباره، ؟ به نسبت کشوری و لشکری در حق ما ظلم شده
Iran (Islamic Republic of)
سالار
0
3
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
الان وقت آنست که سازمان تامین اجتماعی همسان سازی را درست اجرا کند وحقوق بازنشستگان را مثل کشوری ولشکری کندوفاصله حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را به سرعت کاهش دهد
Iran (Islamic Republic of)
لیلی
0
3
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
چرا بیمه ی بیکاری جاماندگان کرونا رو پرداخت نمیکنین
Iran (Islamic Republic of)
امانی
0
1
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
سازمان تأمین اجتماعی حمال دیگران نباشید دیدید حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری چگونه افزایش دادند و شما چه کردید ؟ قبل تر هزاران میلیارد از شما گرفت پس نداده دوباره میخواهد و شما چه کردی برای این زحمت کشان فرسوده خجالت بکشید کمی بخودتان بیائید.
France
محمد
0
3
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
دستشون درد نکنه دم کانون بارنشسته ها گرم الان وقتش هر چه زود تر این پول رو سرف متناسب سازی مستمری بگیر ان کنه تا از دستشون در نیاوردن این دولت بی تدبیر دنبال پول مفت است کفگیرش خورده به ته دیگ واقعا اگر بودجه نداری چطور یگ هوی 3 ملیون حقوق کارمندانو افزایش دادی حالا به فکر جیب مستمری بگیران افتادهای واون اقایون نماینده که تازه وارد مجلس شده به فکر ماشین شاستی بلند و حقوق چندین ملیونی خوشون هستن اگر راست میگین اقای نماینده شما بجای ولخرجی بفکر قشر اسیب پزیر باشی شما اگر جای سیاستمدارترین زن دنیا خانم سدراعظم المان باشی چکار میکنی. این خانم خودش میره خرید خونش انجام میده شلواری که میپوشه چند ساله که داره استفاده میکنه اینارو خود روزنامه های المان میگن درس عبرت بگیر نه اینکه به جیب اسیب پذیرترین قشر جامعه دست درازی کنی مدیران تامین اجتماعی. باید زودتر دست بکار بشن تا این پول اقای نوبخت جایی دیگه هزینه نکرده
Iran (Islamic Republic of)
بینوا
0
3
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
حظرات روسای کانون عالی، واستانی، شهرستانی به فکرمستمری بگیران حداقل بگیر نیستند، بلکه به فکرافزایش های چندمیلیونی خودشان پس ازهمسانسازی(متناسب سازی ادعایی) هستندزیراغالبا سقف بگیرند، وبدون توجه به تعارض منافع طوری قانون مصوب دولت وبرنامه ششم توسعه رادورزدندکه سقف بگیران( برخلاف قانون مصوب مجلس که درصندوق کشوری اجراشد،) درتامین اجتماعی حداکثرافزایش هارا داشته اندوبقیه مستمری بگیران راباترفندوحیله ومکر عدالت بیمه ایی ازحقوق حقه شان محروم وتقریبا تعداد،1،750،000هزارنفرازمستمری بگیران حداقل بگیر شامل، بازماندگان، سنوات زیر20 سال، مستمری بگیران زیر1یک 1میلیون تومان، ازکارافتادگان کلی، افزایش هابین 170و200هزارتومان وتقریبا درحدهیچ بوده!!! واین دادوفغان های کانون عالی وسایرکانون ها جهت ترس ازدست رفتن افزایش های چندمیلیونی مستمری های شان باتوقف متناسب سازی ظالمانه وبدورازانصاف است!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
0
1
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
مال باباشون پول کارگر بیچاره ذخیره کرده برای روز مبادا چراازپول نفت و گاز معادن استفاده نمی کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
0
4
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
باسلام برای کمک چرا از آقا زاده ها و دیگر اختلاس گران برداشت نمی کنید روزی که روی کار آمدن جیب خالی بودن حالا این همه دارایی از کجا آوردن. بنده بعداز ۳۳سال سابقه چندرغاز یعنی ۳میلیون میگیرم پول کرایه خونه بدم پول آب برق گاز مریضی آبرو داری بدم خودتون کلاتونه قاضی کنید بابا بس دیگه والا مردن شرف داره با این زندگی کردن
Iran (Islamic Republic of)
بازنشسته تامین اجتماعی
0
4
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
بجای اینکه جهت ترمیم حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تلاش کنند باز هم قصد چپاول مقدار اندک سرمایه این قشر دارند
Iran (Islamic Republic of)
جابری
0
4
پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹
دولت حق ندارند حقوق کارگران مستمری بگیر وبازنشته را مصادره کند آقای ریسی بفرمایید دولت با کدوم حق حقوق ناچیز کارگران صرف بخور بخور های آقا زادها میکنند رییس قوه قضاییه خواهشمندیم جلوی این ظلم را بگیرید . دولت همه راههای مردم ضعیف را بسته جیب پولدارها رو پر کرده اقشار مستضعف دارند زیر دست. پای ظلم وفقر نابود میشن یه کاری بکن شما مدعی العموم هستید از طرف اقشار کم در آمد دادخواست واحقاق حق کنید
Iran (Islamic Republic of)
غلامرضا
0
3
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
ظاهرا همه باید از تامین اجتماعی منتفع شوند بجز بازنشستگان و کارگران . این هم بواسطه وزیر نا کارآمد ان است .
Iran (Islamic Republic of)
حصاری
0
2
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
خواهشا از کیسه خلیفه نبخشید.حق رو یه حقدار برسونید.
Iran (Islamic Republic of)
سیدعلی رضاسجادی
0
2
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
سلام حقوق مستمربگیران کار افتاده تامین اجتماعی خیلی کم است بایداضاف بشودبااین تحریم اقتصادی که دشمن درست کرد خیلی مشکل شده زندگی فکری بشودوسایل زندگی گران شده است حقوق کم است باسختی زندگی می کنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
0
2
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
باسلام ما بازنشسته های مستمری بگیر دل خونی داریم چراپول تقسیم نمیشه بیاید رو فیش حقوقی بازنشسته مستمری بگیران که مجلس نمایندگان مجلس براش دارن دندان تیز می کنن به خدا این آه ناله باید جوابگو باشید آنقدر که گفتیم که دیگه داریم کم کم ناامید میشه ایم آخ چرا مجلس باید دست بکن تو جیب بازنشسته مستمری بگیر آقایان مسول تامین اجتماعی شمااز مسولین لشکری کشوری ببینید چقدربه بازنشسته هاشون ارزش میزارن شماهم یی کم غیرت به خرچ بدید
Iran (Islamic Republic of)
کارگر بازنشسته
0
0
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
از تمام مسئولین تشکل های کارگری و کانونهای بازنشستگان کشور به خاطر تلاش هایتان نهایت تشکر را داریم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
0
0
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
واقعا ما بازنشستگان تامین اجتماعی با هشتصدوسی هزار تومان خودمان جز محرومان هستیم اگه خواستید یه همچین کاری انجام بدین بهتره بین خود بازنشسته ها پخش کنید تا ما هم راحت نفس بکشیم و مجبور به دنبال کار بودن تو این سن و سال نباشیم با تشکر
Iran (Islamic Republic of)
غلامرضا خادمیان
0
1
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
پس انشاالله زودتر دست بکار شوید تا چاله ای دیگر نکنند چون نور چشمی لشگری وکشوری هستند وتامین اجتماعی حکم پادو ومستخدمو برای اینهاداردوتا دلتان بخواهد حق خوری زیاد است
Iran (Islamic Republic of)
یک مستمری بگیر درمانده
0
1
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
تورو خدا ی فکری به حال ما کنید با این حقوق بخورو نمیر خسته شدیم زیربار فشارزندگی ماکه راضی نیستیم بخوان ازحق مابردارن چرا مجلسیها خودشون حقوقشونو نمیدن . فقط بخاطر پولو شاسی بلندو زندگی های انچنانی حالا جای گرمو نرم دارن وازکیسه خلیفه میبخشن بخدا نفرین این جماعت زحمتکش میگیره بترسین ازخدا
Iran (Islamic Republic of)
مالباخته بورس
0
0
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
۳۰ سال کارگر با هزار بدبختی ۱۶ ساعت در روز کار کردن ۲۰۰ملیون پول توبورس پودر شد به فراخوان دولت حالا بعد از ۳۰ سال میخواد بازنشسته بشه صندوق خالیه نسل جزغاله
Iran (Islamic Republic of)
مشهد
0
0
جمعه ۰۹ آبان ۱۳۹۹
بفکر ماازکارافتادگان و بازماندگان باشید که اکثرامستاجریم بیماریم بااین گرانی چه کنیم اگرشرف دارید
Iran (Islamic Republic of)
ابوالفضل از کار افتاده تامین اجتماعی
0
0
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
با سلام .من از کارافتاده کلی تامین اجتماعی هستم .اخر با دریافتی ۲۳۰۰ و خرج ۳ فرزند و اجاره خونه چطور زندگی کنیم .فقط زنده ایم ونفس میکشیم .اگر مسلمانید .کمتر دزدی کنید .بداد این بدبخت بیچاره ها هم برسید .لااقل بدهی خودمان را برگردانید .خدا ریشه ظلمتون رو بخشکاند .
Iran (Islamic Republic of)
مرادی
0
0
يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹
سال جهش تولید...جهش تولید راکارگران باحقوق دومیلیون وهفصد انجام دهند وحقوق وپاداش۴۰میلیونیشا رایک مشت ادم بی سواد که لیاقت مدیریت ندارند بگیرند
ارسال نظر
قوانین ارسال نظر
لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «اقتصاد24» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
خواندنی ها
خودرو
فناوری
آخرین اخبار

دلنوشته‌ عاشقانه الهام چرخنده برای همسرش در حرم رضوی

فیلم/ تصاویر کمتر دیده شهید فخری زاده

افزایش تکالیف خودروسازان با تدوین بسته حمایتی از صنعت

درخواست پمپئو از دولت بایدن علیه ایران

اوضاع رشد اقتصادی در نیمه اول ۹۹

عربستان: بایدن جلوی ایران را بگیرد

دلار در مسیر ریزش

کودکی که در غسالخانه زنده شده بود درگذشت

منتظر کاهش قیمت مرغ باشید

حداقل باید ۳۵ درصد به دستمزد کارگران اضافه شود

افتخاری دیگر برای کریس رونالدو

ایران قصد نصب ۳ آبشار سانتریفیوژ پیشرفته‌تر در نطنز دارد

مصرف لبنیات ۲۰ درصد کاهش یافت

بازار تهران از فردا باز می‌شود

مرگ دردناک کودک ۴ ساله کرمانی

مبلغ عیدی امسال کارگران اعلام شد

واکسن مدرنا دست‌کم ۳ ماه ایمنی ایجاد می‌کند

پرسپولیس خود را قرنطینه کرد

بورس در ایران ۵۴ ساله شد

آیا واردات خودرو در سال ۱۴۰۰ آزاد می‌شود؟

تداوم فروش سهام عدالت به صورت خرد و بلوکی

واریز وام یک میلیون تومانی به حساب یارانه بگیران بدون درآمد ثابت

شکست پی در پی رکورد در ایران خودرو در تنگنای تحریم و کرونا

ساحل غزه محلی برای آرامش فلسطینی‌ها

عکسی دیده‌نشده از علی حاتمی که لیلا حاتمی به موزه سینما هدیه کرد

برای پیوستن دوباره به برجام تلاش می‌کنیم

آخرین آمار فوتی‌ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز جمعه ۱۴ آذر ۹۹

آخرین وضعیت جسمانی آیت‌الله مصباح یزدی 

نتانیاهو: بازگشت به برجام اشتباه است

وعده کاهش قیمت گوشت در بازار، لاشه گوسفندی کیلویی ۹۰ هزار تومان

پیش بینی اصلاح کوچک در سهام بزرگ/ سُکان بورس به دست کوچکتر‌ها افتاد!

درخواست اسنودن از ترامپ

دورکاری ۵۰ درصدی کارمندان تهران از فردا

معاون وزیر صمت درباره دلایل افزایش قیمت روغن توضیح داد

۳۰ میلیون واحد مسکونی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد

نحوه واگذاری اموال مازاد موسسات اعتباری مشخص شد

حدیث فولادوند هم کرونایی شد!